Medlemmer af det fælles menighedsråd

Fra Thorsager Sogn 
Rudolf Thøgersen
Kurth Thomsen
Ingeborg von Hassel
Hanne Konradsen
Lise Møller Jensen
Annette Bøss

Fra Bregnet Sogn
Kirsten Lukins
Sigrid Østergaard Korsager
Martin Smith
Claus Bjerring Lauritsen
Christen Christoffersen
Nils Rahbek Henning
Peter Kjær Flyvholm
Boe Larsen
Jonas Hejsel

Fra Feldballe Sogn
Annelise Udsen
Joan Laursen
Mogens Michelsen
Margit Knudsen
Inge Blok Jørgensen

Medarbejderrepræsentant:
Helle Sandberg Zederkof

Præsterne:
Jørgen Gleerup
Anne Marie Poulsen Tolbod
Benedikte Bock Pedersen
Ann Maj Lorenzen
Morten Bay-Mortensen

Hvem er hvem i rådet?

Formand:  
Kirsten Lukins

Næstformand:  
Annelise Udsen

Kirkeværger: 
Ingeborg von Hassel (Thorsager), Nils Henning (Bregnet) og Inge Blok Jørgensen (Feldballe)

Kasserer:   
Kurth Thomsen
Kontaktperson:  
Mogens Michelsen
Bygningskyndige:  
Preben Holst (Thorsager), Claus Bjerring Lauritsen (Bregnet) og Anders P. Sørensen (Feldballe)

Underskriftsberettiget:  
Kirsten Lukins og Annelise Udsen

Kirke- og kirkegårdsudvalg:  
Lise Møller Jensen, Claus Bjerring Lauritsen og Annelise Udsen 

Præstegårdsudvalg:  
Kurth Thomsen, Sigrid Korsager og Joan Laursen

Økonomiudvalg:  
Kurth Thomsen (formand), Christen Christoffersen og Annelise Udsen

Personaleudvalg:  
Mogens Michelsen (formand), Hanne Konradsen, Helle Sandberg Zederkof, Jonas Hejsel, Bjarne Nielsen og Jørgen Gleerup

Kommunikationsudvalg:  
Rudolf Thøgersen, Martin Smith, Joan Laursen og Morten Bay-Mortensen

Børne- og ungdomsudvalg:  
Annette Bøss, Ingeborg von Hassel, Peter Kjær Flyvholm, Boe Larsen, Mogens Michelsen og Anne Marie Poulsen Tolbod.
Diakoniudvalg:  
Rudolf Thøgersen, Lise Møller Jensen, Peter Kjær Flyvholm, Kirsten Lukins, Margit Knudsen, Lis Henning og Anne Marie Poulsen Tolbod 

Skole-Kirkerepræsentant:  
Boe Larsen
Bregnet Sogns Kunstudvalg:
Sigrid Korsager, Claus Bjerring Lauridsen og Jørgen Gleerup

Kirkehøjskole-udvalget:
Hanne Konradsen, Lise Møller Jensen, Ingeborg von Hassel, Claus Bjerring Lauridsen, Jørgen Gleerup og Morten Bay-Mortensen

Valgbestyrelse:  
Hanne Konradsen (formand), Jonas Hejsel og Annelise Udsen