Her er årets konfirmander

20.04.2017

Vi fejrer omtrent 120 unge, som siger ja til trosbekendelsen i 8 festlige gudstjenester. Se deres navne her

KONFIRMATION I FELDBALLE KIRKE SØNDAG 30. APRIL KL. 10.30
Ved provst Benedikte Bock Pedersen

Janus Lundgaard Jørgensen
Julius Engtorp Klærke
Lasse Almsten Jochumsen
Gustav Borum
Lucas Ringtved Gustafsen
Bertram Fink Mikkelsen
Dina Birk Sandfeldt Sørensen
Jonatan Højholt Berg
Christian Georg Jensen Nymand

____________________________

KONFIRMATION I THORSAGER KIRKE FREDAG 12. MAJ KL. 9.30
Ved sognepræst Jørgen Gleerup

Frederik Ring Andersen
Andreas Hansen
Mikkel Friis Jensen
Jonas Hvitved Knudsen
Rasmus Rydahl Moos
Sarah Baltzer Houlberg Brinch
Sophia Christina Gittins
Line Busk Heltborg
Nanna Kathrine Jensen
Nanna Lauritzen
Rikke Skriver Lorenzen

____________________________


KONFIRMATION I THORSAGER KIRKE FREDAG 12. MAJ KL. 11.30
Ved sognepræst Jørgen Gleerup

Mads Jæger Nehlsen
Marcus Horsager Olsen
Johannes Lindskov Pedersen
Magnus Kristian Sønderholm Pedersen
Lukas Daniel Bras Rosenkilde
Waldemar Braüner Winther
Julie Risbank Løndal
Sirid Iselin Hjertmann Olesen
Lisa Rægaard Pedersen
Emma Trolle Skovgaard Pedersen
Liv Arac Øer Prang

____________________________

KONFIRMATION I BREGNET KIRKE FREDAG 12. MAJ kl. 9.30
Ved sognepræst Ann Maj Lorenzen

Rønde Skole 7. a

Søren Hald
Andreas Juul Holst
Annesofie Elisabeth Hjelmeborn
Mads Jakobsen Madsen
Emil Kjeldahl Schlosser
Anton Rønde Byrialsen
Karl-Emil Valdemar Iversen
Frederikke Rønde Sørensen
Nana Tøttrup Vernersen
Camilla Beck
Mathias Christensen
Kathrine Vahle Sørensen
Emma Irena Larsen
Marie Stougaard Haulrik
Tobias Epfrem Tranholm Damkjær
Rosa Sanati Nørbæk

____________________________

KONFIRMATION I BREGNET KIRKE FREDAG 12. MAJ kl. 11.30
Ved sognepræst Ann Maj Lorenzen

Rønde Skole 7. b

Tobias Boye Mikkelsen
Villads Peter Olesen
Patrick Thyrisen Rasmussen
Malthe Valdemar Rundberg Sletskov
Frederik Ask Justesen
Magnus Birk Drastrup Nielsen
Frederik Emil Petersen
Christian Holmquist Lynnerup
Alessandra Reinholdt Bähr
Christian Nielsen
Emma Damsgaard Hansen
Maria Østergaard Jensen
Sander Pedersen
Sofie Folsach Reinholdt Salomonsson
____________________________


KONFIRMATION I BREGNET KIRKE LØRDAG 13. MAJ kl. 9.15
Ved sognepræst Ann Maj Lorenzen

7.a. Rønde Privatskole

Zenia Loft Højsgaard
Sofie Vestergaard
Sara Illum Frederiksen
Rebekka Primdahl Klokkerholm
Petrine Sofie Corneliussen
Nikolaj Holm-Petersen
Martin Skov Løt
Magnus Jarlund
Lærke Søndergaard-Pedersen
Katharina Etlar Andersen
Julie Quist Nørgaard Bjørn
Johanna Lykke Hansen
Jens Kristensen
Isabella Ehrenreich Frost
Ida Wadsholt Svendsen
Frederik Christensen Bagge-Nielsen
Emmaly Fia Holst Hansen

____________________________

KONFIRMATION I BREGNET KIRKE LØRDAG 13. MAJ kl. 10.45
Ved sognepræst Ann Maj Lorenzen


7. b Rønde Privatskole

Lukas Theil Nielsen
Helena Lehmann Faber
Josefine Kaja Rye Kejser
Rikke Lerche Nielsen
Christian Carl Torssell Iversen
Niclas Alexander Risom Jespersen
Mads Birk Thøgersen
Clara Rose Refslund Poulsen
Asbjørn Søe Jacobsen
Maria Sangill Roberts
Sophie Madsen
William Ditlev Bjelsdorf Frost
Gustav Raahauge
Lukas Bondo Mikkelsen
Kasper Neumann Jacobsen
Joanna Lindvig Rasmussen
Ingrid Skovbjerg Hard
Zenia Munk Hansen
Cecilie Wendell Crolly
Benjamin Ruben Lund Smith 

____________________________

KONFIRMATION I BREGNET KIRKE LØRDAG 13. MAJ kl. 12.15
Ved sognepræst Susanne Munk Hjørlund

Iben Bro Aaen  
Luca Daniel Kirk Abildgaard
Caroline Daugaard Andersen  
Carl-Emil Laier Jørgensen
Karolin Janina Demtröder  
Magnus Højrup Kudsk
Isabell Bechmann Edelskov  
Nikolaj Lilholt
Katja Abild Eskesen  
Troels Riis Lund
Katrine Hynkemejer  
Magnus Sebastian Damkjær Nielsen
Kirsa Maria Høholt  
Joachim Lerche Nielsen
Julia van Lieshout Larsen  
Nicolas Poulsen
Thea Jager Lindquist  
Thor Meltzer Baden Rørholm
Caroline Myrup Lundby  
Felina Busk Nielsen

 
STORT TIL LYKKE TIL ALLE KONFIRMANDERNE OG DERES FAMILIER

 

 

 

Del dette: