Konfirmationer i Thorsager, Bregnet og Feldballe

I weekenden 27. – 28. – 29. april fejrer vi hele 7 konfirmationer i de 3 kirker. Se tid og sted - og alle konfirmanderne - her.

Fredag 27. april, Bededag:
9.15 Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod
Rønde Skole 7. a:
Anna Josefine Almsten Pedersen
Anne Boelskifte Kajhøj
Anne-Mette Krogh Rungborg Mikkelsen
Bahra David
Bastian Fabricius Smedegaard
Emmasophie Hein Meier
Lasse Sørensen
Lærke Bunch Motzfeldt
Lærke Laigaard
Mads Davidsen
Nicolaj Sveigaard Graversen
Noah Holm Baarstrøm
Oliver Gandry Lassen Andersen
Simon Valdemar Thorsøe
Victoria Amalie Schougaard

Fredag 27. april, Bededag:
10.45 Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod
Rønde Skole 7. b:
Andrea Sartori Søe
Bjørk Bloch Kleiner
Emma Neve Germansen
Filippa Hog Laursen
Hjalte Aksel Falk Frisenette
Lauge Eldrup Jensen
Lucas Gaarde Gundersen
Mathias Dahl Sauer
Niels Erik Toftager Sørensen
Noah Vinther Nielsen
Patrich Trolle Andersen
Signe Gerda Hornbæk Lyberth Nielsen
Silje Østergaard Jensen
Simon Damborg Rasmussen
Sofie Aude

Fredag 27. april, Bededag:
12.15 Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod
Rønde Skole 7. c:
Asger Søndergaard Christensen
Carl Greibe Udengaard
Caroline Ogdal Kjeldsen
Emilie Lildal Jørgensen
Frederik Victor Roed
Frida Krantz Jensen
Jacob Lillelund Wetterstrøm
Jeppe Danielsen
Laurits Bæk Mellerup
Magnus Frands Knud Hornbæk Lyberth Nielsen
Mathilde Ogdal Kjeldsen
Michelle Jensen
Oliver Bjerre Sørensen
Tarinja Stenberg Hansen
Victor Falk Hansen 


Fredag 27. april, Bededag:
11.00 Thorsager Kirke ved sognepræst Jørgen Gleerup

Andreas Udby Hansen
Andreas Ethelberg Bach Jacobsen
Alexander Leví Arnthórsson
Emil Højstrup Grandt
Jacob Maibom Hansen
Jakob Holt Aakjær Holst
Kalle Rønde Vinther
Oliver Lerche Garcia Munoz
Patrick Højland Rasmussen
Rune Vinther Christensen
Simon Evers Dyhre
Tobias Tholstrup-Nielsen
Alberte Larsen Kristensen
Cecilie Blunck Terp
Laura Bomholt
Sara Holck Graabæk

Lørdag 28. april:
9.30 Bregnet Kirke ved sognepræsterne Susanne Munk Hjørlund og Ann Maj Lorenzen
Viktor Kreutzfeldt Dueholm
Lærke Elisabeth Munk Laigaard
Ida Brøker Hove
Sarah Barslev Madsen
Olivia Juul Nisted
August Ditlev Buus Jensen
Alexander Danielsson
Mille Kjærgaard Berg Post
Frida Diaz Gonzalez Højfeldt
Emil Bisgaard  Bager
Nanna Tranholm Møller
Karl Emil Glerup Busk
Julie Friis Brændstrup
Sisse Ulrich Krogsgaard Madsen
Cecilie Brødegaard
Sarah Runge Rasmussen
Simon Juul Jaap
Rebecca Gothard Pallesen
Mikkel Fryland Nielsen
Lærke Theil Nielsen
Liva Ginnerup


Lørdag 28. april
11.30 Bregnet Kirke ved sognepræst Juma Kruse
Frida Sindberg Walther
August Busk Wehner
Isa Bisgaard Hansen
Malte Møller
Lærke Køpke Jørgensen
Tine Busch
Nelia Lyon Pedersen
Sebastian Alexander Lind Philipsen
Vilma Fisker Haas
Philip Engbjerg Christensen
Matilde Watson Kofoed Villadsen


Søndag 29. april
10.30 Feldballe Kirke ved provst Benedikte Bock Pedersen
Jon Toftdal
Søren Søndergaard
Benjamin Quottrup
Olivia Quottrup
Malthe Abrahamsen
Lucas Sloth
Anne Kousholt Christiansen
Dicte Brokær Lund
Aya Kirstine Bredvig Mildh
Sebastian Friis
Jonathan Nørgaard Jensen
Patricia Nygaard Møller
Mathilde Skov- Hansen



Del dette: