Hvem skal konfirmeres?

Endelig er det tid at fejre konfirmanderne. Selvom coronasituationen påvirker konfirmationsgudstjenesterne på flere måder, er der lagt op til festlige lørdage og søndage i de tre kirker. Se navnene på de unge her.

Konfirmation lørdag den 29. august kl. 10.00 i Bregnet Kirke ved sognepræst Maria L. Sønderby Andersen
Alexander Nikolaj Schougaard
Asta Vilhelmsen Nellemann
David Granild-Kjeldsen
Filippa Eva Marlen Jul
Hans Christian Rosendal Overgaard
Laura Magdalene Vetterslev Clasen
Liza Munk Hansen

Konfirmation lørdag den 29. august kl. 10.45 i Bregnet Kirke ved sognepræst Maria L. Sønderby Andersen
Magnus Mols Kabell
Milla Klinge Rydahl
Natascha Møller Bech
Noah Klemmensen Dangthngcharoen
Oscar Hørmann Djurslev
Sif Thykjær Højrup
Smilla Blanca Olivieri Bramsen
Villads Laier Jørgensen

Konfirmation lørdag den 29. august i Bregnet Kirke ved sognepræst Jan Schmidt
(Ann Maj Lorenzens hold)
Hold 1 - kl. 12.00:
Lise Stougaard Nielsen
Viggo August Holmsgaard Hjerrild
Philippa Eline Arvad Damgaard
Emil Cassøe Bertelsen
Caroline Fur Ellegaard
Rebekka Villadsen

Hold 2 - kl. 12.40:
Emilie Hollensberg Hansen
Ludvig Hvelplund Schneider
Eva Emilie Westergaard
Søren Lasthein Madsen
Kirstine Østerbye Najbjerg
Sarah Rørholm Moesgaard

Hold 3 - kl. 13.20:
Anna Forslund Skovholm
Ina Meldgaard Slettnes Møller
Christian Skifter Jensen
Sofie Nedergaard Kjær
Jacob Boelskifte Kajhøj 

Konfirmation lørdag den 29. august kl. 14.00 i Bregnet Kirke ved sognepræst Heidi Bisgaard
August Højrup Kudsk
Elfrida Busk Nielsen
Frida Nielsen Vullum
Julie Norsgaard Charles
Julius Møller Mørch
Liva Fjord Borup Jensen 

Konfirmation lørdag den 29. august kl. 14.45 i Bregnet Kirke ved sognepræst Heidi Bisgaard
Mathilde Christensen Bagge-Nielsen
Michelle Thingvad Davidsen
Sara Bro Aaen
Silje Helsengreen
Cecilie Emeli Laursen

Konfirmation søndag den 30. august kl. 10.30 i Feldballe Kirke ved provst Benedikte Bock Pedersen
Kl. 10 konfirmeres:
Victor Hygebjerg
Magnus Holm Hjort
Magnus Gjedsted Kristensen
David Gjerluff Madsen
Laust Wad Andersen

Kl. 11 konfirmeres:
Alberte Nymann Nøhr
Clara Momme Jensen
Karla Kathrine Hein Nygaard Frisk
Leah Eline Schmidt Ladefoged
Sofia Sønderskov Mikkelsen

Konfirmation lørdag den 12. september kl. 9.30 i Bregnet Kirke ved sognepræst Jørgen Gleerup
Lukas Falk Hansen
Mikkel Falk Hansen
Oscar Ogdal Kjeldsen
Mathias Bondo Mikkelsen
August Bunch Motzfeldt
Nikolai Bunch Motzfeldt
Simon Bech Nielsen
Mathias Vestergaard

Konfirmation lørdag den 12. september kl. 11.30 i Bregnet Kirke ved sognepræst Jørgen Gleerup
Madita Franke
Alberte Ellen Dannemand Hede
Mia Brøker Hove
Emilie Valdgaard Kejser
Lærke Høgh Knold
Julie Pedersen
Olivia Emilie Pedersen

Konfirmation søndag den 13. september kl. 9.30 i Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod
Frederik Reinholdt Bähr
Else-Marie Dahl Christensen
Sille Melin Engmark
Andreas Bechmann Gleerup
Oscar Gaarde Gundersen
Alexander Kristensen
Ditlev Kahr Kvorning
Frederik Hein Meier

Konfirmation søndag den 13. september kl. 10.15 i Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod:
Ella Tjerrild Nørgaard
Jonas Horsager Olsen
Simon Horsager Olsen
Carla Andersen Skrydstrup
Max Ole Stork
William Rønde Sørensen
Dagmar Busk Wehner
Freja Nørbæk Kvist

Konfirmation søndag den 13. september 11.30 i Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod:
Clara Rønde Byrialsen
Alma Hauschild Diederich
Phillip Roholt Gedebjerg
Magnus Hyldgaard Hviid
Clara Lindstrøm Lindberg
Oliver Jager Lindquist
Nanna Illum Frederiksen
Ellen Margrethe Friis Andreasen

Konfirmation søndag den 13. september kl. 12.15 i Bregnet Kirke ved sognepræst Anne Marie Tolbod:
Oskar Hillgaard Madsen
Simon Hallengreen Mikkelsen
Casper Fjeldsted Skærholm
Lukas Wiberg Steffensen
Marcus Købke Ørum
Gustav Falk Frisenette

Konfirmation søndag den 13. september kl. 9.30 i Thorsager Kirke ved sognepræst Jørgen Gleerup
Hannah Christina Arnthorsdottir
Sofie Baltzer Brinch
Liv Brøgger
Freja Amdi Maach
Valdemar Ring Andersen
Mads Bruus
Asbjørn Bloch Kleiner
Rasmus Hvitved Knudsen
Victor Houmann Amdi Maach
Oliver Søgaard Nissen

Konfirmation søndag den 13. september kl. 11.30 i Thorsager Kirke ved sognepræst Jørgen Gleerup 
Sille Vinther Møller
Karoline Bahne Nedergaard Nielsen
Alice Sønderholm Pedersen
Lea Filtenborg Bechager Pedersen
Sia Hyltoft Røy
Josefine Reichstein Thomsen
Ella Krogh Trillingsgaard
Frederikke Møller Udengård

 

Del dette: